REPERTOÁR

AKTUÁLNĚ HRAJEME

 O statečné princezně Máně

Vášnivá reportérka sleduje v přímém přenosu záchranu Honzíka statečnou princeznou ze spárů pekla.

Nově nastudovaná pohádka s novými soundtracky.

Vodníkova Hanička

Vodník se zmocnil krásné Haničky a uvěznil ji ve své rybníkové říši. 

Čert a  Káča

Loutková pohádka o prostořeké Káče, kterou si chce čert odnést do pekla. Díky Janíčkovi vše dobře dopadne a Káča se změní v hodné a milé děvče. 

Vánoční koleda

Ebenezer Scrooge je lakotný, zlý a hamižný člověk, který pohrdá Vánocemi a vším, co tyto svátky představují. Na Štědrý den však zjistí, jaký osud ho očekává a přeje si ho změnit. Dokáže se napravit pomocí Duchů Vánoc, nebo je až příliš pozdě? Pohádka Vánoční koleda se odehrává v 19. století ve Viktoriánské Anglii. Na motivy autora Charlese Dickense. 

Adam a Eva aneb jak to asi nebylo

Rýmovaná loutková parodie na motivy pohádky Stvoření světa.

Pán Bůh se svými pomocníky tvoří svět v přímém přenosu. Ne vždy se ale věc daří, jak si nejvyšší představuje.

O pejskovi a kočičce

Série skvěle nastudovaných pohádek Josefa Čapka pro ty nejmenší.

 • Jak myli podlahu
 • O pyšné noční košilce
 • Jak psali dětem do Nymburka
 • Jak pekli dort
 • O panence, která tence plakala
 • Jak si pejsek roztrhl kalhoty


Pohádky o Kohoutkovi a Slepičce

 • Jak si Kohoutek a Slepička zařídili obchod

Maňásková pohádka o Kohoutkovi, jak našel na dvorku prkénko a co všechno s ním dokázal vymyslet. Udělat lavičku, nebo zařídit obchod? Ale co bude se slepičkou prodávat? A kdo bude nakupovat? 

 • Jak Kohoutek prodal vajíčko

Maňásková o Slepičce a Kohoutkovi. Slepička zahřívá vajíčko a moc se těší na svoje kuřátko. Ale Kohoutek, ten to vyvedl. Než se stačila slepička napít, Kohoutek vajíčko prodal. Co teď, podaří se získat vajíčko zpátky? 

 • Jak Kohoutek a Slepička zachránili studánce vodu

Maňásková pohádka o Kohoutkovi a Slepičce. Ve studánce není ani kapička vody. Co si Kohoutek a Slepička počnou? Poradí a pomůžou jim ostatní zvířátka? 

 • Jak Kohoutek a Slepička nevěděli co s prkénkem

Maňásková pohádka o Kohoutkovi a Slepičce. Vyrobit houpačku, klouzačku nebo most přes jámu? A co takhle lodičku? Ale nejlépe se prkénko bude hodit na opravu střechy. Kohoutek si dokáže se vším poradit. 

Písecké pověsti

Seriál napínavých pověstí z Písecka

 • O píseckém kostlivci

Pověst vypráví o tom, jak se v Písku pravidelně zjevoval a Písečáky strašil kostlivec. Jednou v noci mu ponocný sebral rubáš...

 • O krvelačném medvědovi 

Stará písecká pověst o tom, jak sedlák šel prodat do Písku na trh hřebečka a cestou domů v novém kožichu usnul v lese. Jeho žena se ho s myslivcem vydala hledat do tmavého strašidelného lesa... 

 • Dům U anděla

Chudý krejčí Toník se zamiloval do bohaté Aninky, dcery domácích. Annini rodiče lásce nepřáli a Anince Tondu zakazovali...

 • Pověst O rybníku Šarlatském

Za třicetileté války se střetli sedláci z vesnice Semice s píseckým vojskem šlechtice Huerty kvůli placení daní. Sedláci prohráli a jejich krev zbarvila rybník do Šarlatova. 


 

Pařízek a Větvička

Dvojitá pohádka plná skřítků

 • Jak Šiška nechtěla spadnout

Autorská pohádka od Ladislava Horníka. Dva lesní skřítkové Větvička a Pařízek mají neustále hlad. Tentokráte dostali chuť na šišková semínka a přemýšlí, jak to udělat, aby šiška ze stromu spadla.

 • Jak Stromouš střílel z borůvkového děla

Autorská pohádka Ladislava Horníka. Lesní skřítky chce z jejich chaloupky vystrnadit zlý Stromouš. Skřítkové zkouší vše možné, aby Stromouš neuspěl. Uvidíme, jestli se jim to podaří. 

 

Jak se krejčí upsal čertu

O chudém krejčíkovi Nitkovi, který se upsal čertu a najednou přišel čas, kdy si pro něj má přijít. Zachrání ho Kašpárek? No nevím.

Strašidelný mlýn

Autorská pohádka Ladislava Horníka o nebojácné a hodné Terezce, protivném vodníkovi a strašidelném mlýnu, ve kterém bydlí zapomnětlivé zvětšovací strašidlo.  

Uloupená princezna

Loutková pohádka s písničkami o zlé čarodějnici, která unesla do své chalupy princeznu. Najde ji někdo? Vysvobodí ji někdo? Budou to princové, anebo někdo jiný...

O ustrašeném čertovi

Kašpárek a starý vysloužilý voják Šmidra putují světem. Nohy je zavedou do opuštěného mlýna, který hlídá ustrašený čert. Neohrožený Kašpárek se čertu postaví a mlýn tak vysvobodí.

O princezně, která nechtěla chodit

Autorská pohádka od Ladislava Horníka. Loutková pohádka vypráví o rozmazlené princezně, která trápila svého tatínka. Kdopak jí napraví? Bude to princ nebo švec? 


Drak Hadrak

O hladovém Draku Hadraku, který unese chudou princeznu Majku, líné Málince, protivné Milostpaní, Matějovi - hokynáři, který by Majku mohl zachránit.

Jak se Kuba učil čarovat

Autorská pohádka od Ladislava Horníka o popleteném Kubovi, kterému se nechce učit, vždyť vše už umí a zná. Jednoho dne se Kubovi naskytne příležitost naučit se kouzlit. A protože už vše umí, všechna kouzla, jak se patří pomotá, dožene ho tak jeho vlastní lenost a dostane za vyučenou. Najdou se děti, které pomůžou Kubovi dát vše zase do pořádku? 

Broučci

Byl jednou jeden malý Brouček. Jak malý byl? A kde vůbec žil? Jaké strasti takový Brouček s celou rodinou zažívá po celý rok a co se přitom naučí? Pohádka, která nás přenese do kouzelného světa Svatojánských broučků, pro které rodinný kruh, tradice a laskavost jsou vším. Na motivy Jana Karafiáta.

Červená Karkulka

Klasická pohádka o malé holčičce v červeném čepečku, která jde navštívit svoji babičku do hlubokého lesa, kde právě číhá vlk.

Budulínek Mandelinka

Obrácená verze klasické pohádky

Budulínek neposlouchá babičku a dědečka. Když odejdou na trh, otevře dveře lišce, která ho odnese do své nory k liščatům. Budulínek učí lištičky nezbednostem, a tak ho chce liška vrátit dědečkovi, ten ho ale nechce. Nakonec se lištičky vrací do doupěte a vytrestaný Budulínek k babičce a dědečkovi.

 Narození Ježíška

Biblický příběh o narození Ježíška. Přijďte si navodit vánoční náladu a zazpívat koledy. 

Aktuálně nehrajeme

Lovci mamutů

Míša Kulička

Šípková Růženka

O statečné princezně Máně

Ale to neznamená, že jsou pohádky v koši. Však přijde jejich čas.