Neobyčejný festival loutkových divadel 2022Přímo u děkanského kostela v Písku

Pátek 9. září 2022

9.00 LS Nitka Písek - O Pejskovi a Kočičce

10.15 Divadlo Péti Záleského - Perníková chaloupka

                                                  O Kohoutkovi a Slepičce

13.00 Divadlo Gustav - Kašpárek v dračí jeskyni

Jak souvisí ukradený rybník a starý rezavý hrnec? Dozvíte se v komorní loutkové pohádce o Kašpárkovi, který s Honzovou pomocí vysvobodí princeznu unesenou drakem.

15.00 Divadlo KK - Smolíček

Veselá pohádka Vlastimila Pešky, na známé motivy pro děti předškolního a mladšího školního věku. 

17.00 Teátr Pavla Šmída - Větrná pohádka

Budeme společně hledat krále větrů. Kde přebývá ten nejvzácnější a nejmocnější vítr?

19.30 Divadlo KK - Sněhurka a sedm trpaslíků 

- Klasická pohádka o princezně Sněhurce, sedmi trpaslících, zlé královně a krásném princi z pera velmi hraného autora Vlastimila Pešky.

Sobota 10. září 2022

9.00 Divadlo Dokola - Dášenka

Nejen loutková pohádka na motivy Karla Čapka.

Lidičky, máte vůbec představu, co člověk všechno zakusí, než vychová z malého neposedného štěněte doopravdického psa? Nejen loutková pohádka podle jedné z nejoblíbenějších českých dětských knížek Karla Čapka. Pohádka plná písniček a starostí o jedno malé chlupaté štěně.

( změna pohádky proběhla až po tiskové uzávěrce) 

11.00 Buchty a loutky - Detektiv Emil a králík s velkýma ušima

Když se narodí chlapeček, který umí všechno najít, je předurčen k tomu, aby se stal detektivem. A když jednoho dne najde králíka, který má velmi dlouhé uši, stanou se nerozlučnými kamarády. Ale ouha! Lstivý a nenávistný kuchař chce ovládnout jejich městečko. A neváhá použít ty nejděsivější prostředky, aby se tak stalo. Ale na Emila s králíkem si nepřijde. Spravedlnost zvítězí!

13.00 Divadlo loutek Karlovy Vary - Zlatá rybka

Zašuměly vlny, zavířily vlny a z moře se vynořila Zlatá rybka. Autorské zpracování známé pohádky v podání Honzy Kindla. 

15.00 Buchty a loutky - Tři zlaté vlasy děda Vševěda

Ve známé pohádce o chudičkém dítěti, které se shodou okolností a s vydatnou pomocí hodné sudičky stane králem, jsme se pokusili oživit magii vody a dřevěných loutek. Vždyť strom, ze kterého jsou loutky vyrobeny, ke svému růstu vodu nezbytně potřeboval. A tak voda protéká příběhem i námi a my se stáváme dětmi. A spolu s nimi držíme palce outsiderovi, který musí překonat nejen nepřízeň svého tchána, starého krále, ale také se musí pro odpovědi na jeho otázky odvážit až k dědovi Vševědovi - slunci.

17.00 Studio dellArte - Šípková Růženka

 Jeden král a královna tak toužili po děťátku, až se jim narodila dcerka krásná jako růže. A že měl král velkou radost, pozval všechny poddané na hrad popřát Růžence něco krásného do vínku. Jen zlou sudičku nepozval... 

19.30 Divadlo loutek Karlovy Vary - Drak a Moucha Bzzt

Na internetu se píše, že drak je zlý. V televizi ukazují, že drak je zlý. V rádiu se zpívá, že drak je zlý. Jen Mouch Bzzt ví, že drak je doopravdy hodný, Příběh o drakovi, který obletěl svět jako nepřemožitelný zápasník. Autorské představení Honzy Kindla. Vzpomínka na první ročník festivalu


Z minulých ročníků